0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Хелсиншки и МЗМП: Државата итно да ги преземе сите мерки за образовниот процес во воспитно-поправните установи да продолжи

Хелсиншкиот комитет за човекови права и Македонското здружение на млади правници апелираат државата итно и неодложно да ги преземе сите мерки за образовниот процес во воспитно-поправните установи да продолжи да се спроведува во најкус можен рок како и да изнајде решение за несоодветните услови во кои девојчињата ја издржуваат мерката, со кои тие ќе бидат преместени во ВПД – Тетово, одвоено од машките лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close