СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Хезболах го загуби мнозинството во либанскиот Парламент

Политичката група Хезболах, поддржана од Иран, го загуби парламентарното коалициско мнозинство на изборите во Либан, што им донесе значителни придобивки на нејзините ривали, како и на протестното движење создадено по бунтот во 2019 година, покажаа конечните резултати објавени денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close