0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Хаџиу за БНТ: Во автобусот немаше запаливи материи, тубите беа со вода

Тој меѓутоа рече дека во автобусот немало туби со гориво бидејќи бензинот што го наполниле во Истанбул бил доволен за да одат до Скопје, а потоа да се вратат во Истанбул. Поради темелните проверки на бугарските граници се исклучува можноста патник да донел лесно запалива материја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close