ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Хауген: Фејсбук знае како да шири омраза на Интернет

Поранешната вработена во Фејсбук, Френсис Хауген изјави пред британските пратеници дека објавувањето содржини кои поттикнуваат омраза е „најдобар начин да се развие“ социјалната мрежа и ги повика да донесат построги закони.

Back to top button
Close
Close