Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Хауген: Ако не се стави Фејсбук под контрола нѐ чекаат сѐ повеќе трагедии

Франсес Хауген која неодамна обелодени илјадници доверливи документи од Фејсбук, каде работеше инженер и експерт по вештачка интелигенција попладнево сведочи пред Европскиот Парламент и бара итни мерки за да се спречи штетното влијание на Фејсбук, јави дописничката на МИА од Брисел

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close