СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Харис ќе ја посети демилитаризираната зона на Корејскиот Полуостров

Потпретседателката на САД, Камала Харис на 29 септември, во рамките на нејзината посета на Јужна Кореја ќе ја посети демилитаризираната зона, што го дели Корејскиот Полуостров, соопшти Белата куќа

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close