Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Харис во Невада ќе го промовира Планот за борба со климатските промени

Харис ќе се обрати кај вештачкото езеро Мид, најголемата акумулација на вода во САД. Се очекува да слушне од локалните, сојузните и федералните власти поплаки за намалување на нивото на езерото поради сушата. Вештачкото езеро обезбедува вода за пиење за повеќе од 40 милиони луѓе од овој регион.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close