0_Спорт.ПорталКошаркаСпортСпорт.Слајдер

Харден го пропушти натпреварот со Нагетс поради повреда, Нетс очекуваат играчот да се врати што е можно поскоро

Ѕвездата на Бруклин нетс, Џејмс Харден, го пропушти натпреварот со Денвер нагетс одигран ноќеска во Њујорк. Гостите од Денвер предводени од Никола Јокиќ (26 поени, 10 скокови и осум асистенции) забележаа победа со 124:118.

Њујорк, 27 јануари 2022 (МИА) – Ѕвездата на Бруклин нетс, Џејмс Харден, го пропушти натпреварот со Денвер нагетс одигран ноќеска во Њујорк. Гостите од Денвер предводени од Никола Јокиќ (26 поени, 10 скокови и осум асистенции) забележаа победа со 124:118.

Харден почувствува непријатност во тетивата на левата нога непосредно пред почетокот на натпреварот.

Нетси сметаат на што поскоро враќање на Харден.

Главниот тренер Стив Неш вели дека се надева дека Џејмс ќе биде на теренот против Голден стејт во сабота.

Харден оваа сезона игра во просек 37 минути по натпревар. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close