БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Харадинај бара ден на жалост во Косово по повод смртта на американскиот сенатор Боб Дол

Сенаторот Дол почина во понеделникот, на 6 декември, на 99-годишна возраст. Во Косово, како и воопшто меѓу Албанците, тој се смета за голем пријател на албанскиот народ и еден од најголемите американски лобисти, со големи заслуги за осамостојувањето на Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close