0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Хамилтон: Нема да биде крај на светот ако ниту еднаш не победам сезонава

Седумкратниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, истакна денеска дека нема да биде „крај на светот“ доколку не успее да победи на ниту една трка до крајот на првенството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close