0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

Ф1: Верстапен и Мекларен најомилени

Холандскиот возач Макс Верстапен и екипата Мекларен се најомилени во Формула 1, покажуваат резултатите од обемно истражување на јавното мислење, објавено спроти трката за Големата награда на САД. Анкетирани биле дури 167.000 луѓе од 187 држави, кои како најомилени патеки во Ф1 ги издвоиле Монца, Спа-Франкошампс, Силверстон и Монте Карло.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close