0_Спорт.ПорталСпортФудбал

ФФМ: Репрезентативен фудбалски стадион со капацитет од 12.000 седишта ќе се гради во Аеродром

Одлука за изградба на фудбалски стадион со минимален капацитет од 12.000 седишта според сите критериуми на УЕФА и ФИФА за одигрување клупски и репрезентативни натпревари од највисок ранг, донесе на денешната седница Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close