0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Фудбалските клубови од Берово и Микрево ја продлабочуваат долгогодишната соработка

По повеќе од 20 години денеска 20 фудбалери од сениорската екипа на ФК „Малеш" од Берово, играат пријателски фудбалски натпревар, со екипа од истоимениот клуб од село Микрево, Република Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close