0_Спорт.ПорталДописници МКДСпортФудбал

Фудбалерките на „Каменица Саса“ убедливи во пресметката со ЖФК „Истатов“

Актуелниот државен шампион во женски фудбал,  ЖФК „Каменица Саса“ забележа убедлива победа над тимот на ЖФК ,,Истатов" во рамки на 19. коло од Првата фудбалска лига за жени. Во натпреварот што се одигра на Градскиот стадион во Македонска Каменица, домаќинките со 4:1 беа супериорни во однос на гостинките од Дојран, со што освоија нови три бода и ја задржаа високата позиција на табелата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close