0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ФТ: ЕУ со план за инфраструктурни проекти во светот од 300 милијарди евра

Европската унија планира да мобилизира до 300 милијарди евра средства за инфраструктурни и други проекти според планот наречен Глобална порта (Global Gateway) за да соперничи со кинеската иницијатива „Еден појас, еден пат“, објави Фајненшал тајмс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close