Европа

ФСБ: Уапсени тројца украински шпиони

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација (ФСБ) денеска соопшти дека уапсила тројца украински шпиони, од кои едниот подготвувал „напад“ со експлозив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close