ЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

Фридрих Мерц e новиот шеф на германската ЦДУ

Најпознатиот внатрепартиски критичар на екс канцеларката Меркел, Фридрих Мерц, е избран за нов шеф на ЦДУ откако на партискиот дигитален конгрес доби преку 94 отсто од гласовите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close