0_Web_Насловна-слајдерИзбрано

Фридман: Како ќе заврши војната во Украина

Различни фактори придонесуваат за времетраењето на војната. Големината на бојното поле е само еден од нив. Колку е помало бојното поле, толку помалку војници можат да се сместат на него, и генерално, војната е пократка. Во Украина бојното поле е огромно. Само според овој критериум војната таму може да трае со години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close