Дописници СветСветСвет.Слајдер

Француското Национално собрание и Сенатот не успеваат да најдат договор за здравствениот пасош

Текстот на законот за продолжување на здравствениот пасош во Франција в среда ќе треба повторно да се разгледа во Националното собрание, а потоа во четврток пред Сенатот, за конечно в петок да има гласање  Собранието, кое ќе го има последниот збор, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close