Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Француското Министерство за правда цел на киберкриминалци

Групата на програмата за откуп Lockbit 2.0, позната по тоа што го уценувала Талес, тврди дека успеала да го хакира Министерството за правда, објави вечерва париски „Либерасион“. Со „одбројувач“, тие се закануваат дека ќе ги објават документите што наводно ги узурпирале за време на нападот во рок од две недели, пренесува дописникот на МИА од Париз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close