0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Француското дерби меѓу Монако и Лион ќе се игра во Кина

Француската фудбалска лига (ЛФП) планира дерби натпреварот од 23 коло меѓу Монако и Лион, закажан за 5 февруари идната година. да се одигра во Кина доколку добие дозвола за тоа од Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close