ЕвропаЕвропа.Портал

Француски рибари ги блокираа пристаништата и тунелот под Ла Манш во спор со Британија

Француските рибари денеска накратко ги блокираа пристаништата во Франција, сообраќајот на фериботите преку Ла Манш и товарниот влез на Евротунелот со цел да го спречат транспортот на стоки во Британија, протестирајќи против дозволите за риболов по Брегзит.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close