0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Француски обвинители бараат потврда за казната од пет години затвор за поранешниот премиер Фијон

Француското обвинителство побара поранешниот премиер Франсоа Фијон да биде осуден на пет години затвор и да плати парична казна од околу 375.000 евра, во процес поради фиктивната работа на неговата сопруга во Парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close