ЕвропаЕвропа.Портал

Француски војник загина во Мали

Француски војник загина во минофрлачки напад врз база во Мали, соопшти денеска армијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close