Европа

Француските пратеници го усвоија контроверзниот закон со кој продолжува дејството на здравствените сертификати

Предлог -законот беше усвоен со само 135 гласови „за“ и 125 „против“ по дводневните расправи во парламентот, придружени со напади и навреди. Текстот треба да се разгледа од Сенатот на 28 октомври.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close