ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Француските власти обвинуваат дека семејството на Лукашенко стои зад шверц на луѓе

Француските власти денеска го обвинија семејството на белорускиот претседател Александар Лукашенко дека стои зад „мудро организираната трговија со луѓе“ во Европската унија, преку Турција и Дубаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close