АБНА

Францускиот предлог за Република Северна Македонија содржи голем дел од бугарските барања, смета Радев

Францускиот предлог за Република Северна Македонија содржи многу од основните бугарски барања, но можеше да биде многу подобар доколку нашите политичари посветеа поголемо внимание на овој процес. Ова пред новинарите го изјави претседателот Румен Радев, кој присуствуваше на прославата на 110-годишнината од првиот борбен лет на бугарската борбена авијација во воздухопловната база „Граф Игнатиево“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close