Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Францускиот парламент го потврди надоместокот за инфлација за 38 милиони Французи

Надоместокот ќе треба да им се исплати на вработените, самовработените, пензионерите, невработените, примателите на минимални социјални бенефиции и стипендираните студенти кои примаат помалку од 2.000 евра нето месечно. Овој бонус, ослободен од данок, на крајот на декември ќе се исплати еднократно и автоматски на вработените од страна на работодавачите  и ќе им биде вратен од државата, а на почетокот на 2022 година за останатите категории, без да се прават побарувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close