Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Францускиот министер за надворешни работи Ле Дриан: Дијалог со Русија сè уште е можен

Францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дриан денеска изјави дека ситуацијата околу Украина е многу тензична, но дијалог со Русија сè уште е можен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close