ЕвропаЕвропа.Портал

Францускиот весник „Либерасион“ го обвини Јоханес Хан за корупција

Францускиот дневен весник „Либерасион“ го обвинува еврокомесарот Јоханес Хан за корупција, наведувајќи дека тој им дозволил на странски лобисти да го поканат на лов и на скапи вечери и ручеци, без да пријави, како што е предвидено, објавија австрискиот јавен сервис ОРФ и дневниот весник Стандард.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close