0_Спорт.ПорталФудбал

Француската Влада најави мерки за сузбивање на инцидентите на фудбалските стадиони

Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманин изјави денеска по состанокот со министерката за спорт Роксана Марисинеан дека надлежните власти мораат итно да ги засилат безбедносните мерки на фудбалските стадиони.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close