0_Спорт.ПорталФудбал

Французинот Фекир на радарот на Њукасл

Францускиот напаѓач Набил Фекир (28) е на списокот желби на премиерлигашот Њукасл, кој претходно овој месец мина во рацете на инвестициски фонд од Саудиска Арабија за сума од 305 милиони фунти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close