ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција ја разгледува можноста за воведување ваучери за бензин за домаќинствата со ниски примања

Француските министри денеска предложија воведување ваучери за бензин за домаќинствата со ниски примања, додека Владата на претседателот Емануел Макрон се обидува да ја ограничи економската штета од скокот на цените на енергијата и горивото шест месеци пред претседателските избори

Back to top button
Close
Close