ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција ја замрзнува цената на плинот до крајот на годината

-Потрошувачите сè уште можат да сметаат на стабилна цена на гасот бидејќи државата ќе ја покрие разликата до пазарната цена до крајот на 2022 година, изјави вчера премиерката Елизабет Борн.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close