0_Спорт.ПорталФудбал

Франција предлага ново фудбалско правило по зачестените навивачки инциденти

Во рамки на јавната дебата за навивачкото насилство на француските фудбалски стадиони, кое оваа сезона е сè почесто, претседателот на прволигашот Лион, Жан – Мишел Уле, предложи дополнителна замена доколку при навивачки инциденти биде повреден играч.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close