ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција објави рекордни 335.000 нови случаи на заразени со коронавирусот

Францускиот министер за здравство, Оливие Веран, објави дека денеска бројот на новите случаи на заразени со Ковид-19 во државата е околу 335.000, што претставува нов дневен рекорд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close