ЕвропаЕвропа.Портал

Франција најверојатно нема да даде согласност за договорот ЕУ-Австралија, тврди „Политико“

Францускиот министер за европски прашања Клемент Бон нагласи дека за неговата земја ќе биде тешко да ја одобри таквата одлука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close