0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Франција забрани шкотски навивачи на дуелот Лион – Глазгов Ренџерс

Шкотскиот фудбалски првак Глазгов Ренџерс објави денеска дека е збунет и фрустриран од одлуката на француските власти да им забрани на нивните навивачи да присуствуваат на натпреварот од Лига Европа против домашниот Лион закажан за в четврток.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close