Дописници СветЕвропа

Франција жали за „непостоечкиот дијалог“ во НАТО, но има намера да остане во сојузот

-Однесувањето на СAД кон програмата за подморници е дополнителна илустрација на констатацијата што ја правевме со месеци: денес, политичкиот дијалог не постои во рамките на Атлантската алијанса, рече Флранс Парло

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close