ЕвропаСвет.Слајдер

Франција е подготвена да разговара за автономијата на Гвадалупе

Франција е подготвена да разговара за автономија на француската карипска територија Гвадалупе, доколку тоа е во интерес на луѓето кои живеат таму. Ова го соопшти министерот од француската влада Себастиен Лекорну.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close