Дописници СветЕвропа

Франција денес му оддава почит на убиениот професор Самуел Пати

Во пресрет на годишнината од убиството на Самуел Пати, професор по историја, сите училишта во Франција му оддаваат почит во различни форми на наставникот по историја и географија, убиен поради прикажување карикатури на Мухамед на час, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close