Дописници СветЕвропа

Франција гo намалува бројот на издадени визи за Алжир и Мароко за 50 отсто

Емануел Макрон одлучил двојно да го намали бројот на издадени визи за Алжир и Мароко, и за 30 отсто за Тунис во споредба со 2020 година, пренесува „Фигаро“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close