ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција го повикува Иран да се врати на преговорите

- Итно и клучно е Иран да ги прекине активностите што имаат невидена тежина и што го прекршуваат договорот, како и веднаш да ја продолжи целосната соработка со Меѓународната агенција за атомска енергија, изјави портпаролката на Министерството за надворешни работи Ен-Клер Лежандре.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close