ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција ги прекина преговорите со Обединетото Кралство поради писмото на Џонсон за мигрантите

Портпаролот на француската влада Габриел Атал денеска изјави дека францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманен ја информирал својата британска колешка Прити Прател дека „повеќе не е добредојдена“ на неделниот состанок во Франција за прашањето на илегалните мигранти, јави Би-Би-Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close