ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Франција, Белгија, Холандија и Германија ќе преземат поригорозни мерки против групите за трговија со луѓе

Во Кале на вчерашниот вонреден самит, Франција, Белгија, Холандија и Германија се согласија да преземат поригорозни мерки против групите за трговија со луѓе, кои дејствуваат на Ламанш

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close