0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Франк останува тренер на Брентфорд до 2025

Тренерот на Брентфорд, Томас Франк, потпиша нов договор со кој ќе остане во клубот до летоto 2025 година, соопшти денеска англискиот прволигаш. Претходниот договор го врзуваше данскиот стратег со Брентфорд до крајот на актуелната сезона.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close