0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Франкофонскиот печат со реакции за оставката на премиерот Заев

Францускиот и франкофонскиот печат ја пренесоа веднаш агенциската вест за оставката на премиерот на Владата на Северна Македонија, Зоран Заев по поразот на локалните избори, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close