0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Фракција за ревитализација на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски вели партијата е посилна и пообединета

Нова фракција во најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе делува во насока на демократизација и реорганизација на партијата, процес кој треба да почне со оставка на лидерот Христијан Мицкоски. За Мицкоски иницијативата не заслужува коментар, а ВМРО-ДПМНЕ, како што вели, е се посилно, пообединето, посплотено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close