Дописници МКДОпштествоСторија

Фотографот Зоран Андонов добитник на една од најпрестижните фотографски награди

Тетовскиот фотограф Зоран Андонов е добитник на прва награда на годинашната изложба „Денови на македонска фотографија“ на Фотосојузот на Македонија по избор на стручно жири. Наградата е за фотографијата насловена „Тома“, а е во категорија на поединечна фотографија. Освен првата награда на изложбата „Денови на македонска фотографија“ примени се уште две фотографии на Андонов, што ќе бидат претставени на изложбата која ќе биде отворена на 28 мај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close