0_Web_Актуелно0_Магазин.ПорталДописници МКДЗанимливостиОпштество

Фотографија на балкански рис снимена во Националниот парк „Галичица“

Млада единка на загрозениот вид балкански рис е фотографирана на специјално поставените фотографски апарати наменети за следење на активностите на срните во Националниот парк „Галичица“.

Back to top button
Close
Close